STATUETKA

Autorką projektu tego zaszczytnego wyróżnienia jest znana img_0998i twórczo związana z województwem łódzkim, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. W Strzemińskiego w Łodzi – Pani Magdalena Walczak.

Niewiele osób wie, że właśnie Pani Magdalena wraz z Panem Marcinem Mielczarkiem są autorami budzących ogromną sympatię małych i dużych, a także pamiętanych z dzieciństwa głównie przez pokolenie dzisiejszych 30-, 40-latków pomników postaci bajkowych, takich jak: Plastuś, Maurycy i Hawranek, Wróbel Ćwirek oraz Trzy Misie.

img_1073

Rzeźby te powstały w ramach projektu unijnego z poprzedniej perspektywy, w zakresie którego Urząd Miasta Łodzi otrzymał od Centrum Obsługi Przedsiębiorcy wsparcie z UE na promocję utworzonego szlaku turystycznego „Łódź Bajkowa” – czyli miejskiej trasy śladami małych pomników, przedstawiających postacie z bajek dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.

 

statuetka-kolor

KATEGORIE:

W ramach wszystkich 5-ciu kategorii, zwycięskie firmy zostaną uhonorowane unikatową statuetką, wykonaną z brązu, symbolizującą wytrwałość, konsekwencję w działaniu, odwagę w podejmowaniu decyzji oraz niosącą przeświadczenie, że nie istnieją żadne bariery w osiągnięciu zaplanowanego sukcesu. Statuetka ta powinna wszystkim Laureatom zawsze przypominać, jak wielki wkład wnieśli w rozwój gospodarczy regionu łódzkiego, będąc jednocześnie jego najlepszą wizytówką.

Czytaj więcej…