GALA FINAŁOWA 2023

W tym roku, wcześniej niż dotychczas, zostały wręczone statuetki i dyplomy dla Nominowanych i Laureatów Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego – Biznes na Plus.

Gala odbyła się 12 czerwca br., podczas XVI edycji Europejskiego Forum Gospodarczego. Poprowadzili ją Agata Konarska i Tomasz Kammel. Tegoroczne Forum było inspirowane pięknem przyrody województwa łódzkiego. W najpiękniejszych przyrodniczo miejscach regionu: przestrzeniach romantycznego Parku w Arkadii, zespołu pałacowo-parkowego w Nieborowie, a także w ogrodach Pałacu Herbsta w Łodzi powstała sesja fotograficzna. Dopełnieniem sesji są piękne stroje, zaprojektowane przez Adriana Krupę, którego pokaz rozpoczął Galę. Kolekcja zainspirowana naturą, roślinnością oraz kwiatami, wkomponowała się w naturalną zieleń parków i ogrodów, tworząc niezwykłą całość.

Zanim uczestnicy Gali poznali laureatów, wysłuchali ciepłych słów, jakie skierował do mieszkańców regionu oraz uczestników EFG premier Mateusz Morawiecki. Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwona Koperska odczytała list od marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego to wyróżnienie dla przedsiębiorców, którzy przyczyniają się do rozwoju gospodarki, promując przy tym pozytywny wizerunek województwa łódzkiego, osiągają bardzo dobre wyniki, wdrażają nowoczesne technologie oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych.

Nagrody zostały wręczone w sześciu kategoriach.

Statuetkę w kategorii „Łódzkie zaprogramowane na przyszłość” wręczali Wojewoda Łódzki Karol Młynarczyk oraz członek zarządu WŁ Andrzej Górczyński. Laureatem została firma Schraner Polska Sp. z o.o. z Łęczycy za projekt pt. „Inwestycje w badania nad zwężonymi tolerancjami wymiarowymi wyrobów kutych”. Nominowani w tej kategorii byli także: Drukarnia Oltom Sp. z o.o. Sp. K. z Łodzi oraz GLOBALGRASS Sp. z o.o. z Grabicy.

Laureata w kategorii „Sukcesja z sukcesem” uhonorowała Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg oraz wicemarszałek WŁ Zbigniew Ziemba. Wygrała firma ELPOL Łuźniak sp. K. z Kiełczygłowa, innowacyjna i nowoczesna firma zajmująca się szeroko pojętą działalności w branży AGRO. Nominowani byli także Mardom Sp. z o.o. (marka Mardom Decor) z Łodzi oraz firma JAGODA JPS Magdalena Placek Basel Saraya.

Profesor Zbigniew Rau oraz Iwona Koperska, przewodnicząca sejmiku WŁ wręczali nagrody w kategorii „Międzynarodowy sukces”. Zwyciężyła firma Pasieka Jaros Sp. z o.o. z Łaziska, producent miodów pitnych, które są produkowane metodami naturalnymi. Nominowani byli także Majami Sp. z o.o. Sp. K. z Bełchatowa  oraz Firma Vitamizu Sp. z o.o. z Łodzi.

Laury za „Debiut w biznesie” zostały odebrane z rąk Piotra Adamczyka, wicemarszałka WŁ. Wygrała sieradzka firma Galileo Sp. z o.o., twórca specjalistycznego produktu do usuwania metali ciężkich ze skóry i włosów w postaci mydła – military soap. Nominowani byli także Olejvita z Łodzi oraz C CUBE P.S.A. z Łodzi.

Statuetkę w kategorii „Świadomi w Biznesie – Nagroda Publiczności” wręczyli Robert Baryła, członek zarządu WŁ oraz Zbigniew Linkowski., wiceprzewodniczący sejmiku WŁ. Zwycięzcą została firma Cordis Logistic Sp. z o.o. z Radomska. Nominowani byli także: Mabion S.A. Konstantynów Łódzki, Pak-Service Sp. z o.o. z Ozorkowa, 8business Sp. z o.o. z Łodzi.

Marszałek Grzegorz Schreiber  uhonorował zwycięzcę kategorii „Biznes na PLUS Nagroda Zarządu Województwa Łódzkiego”. Nagroda trafiła do firmy AMZ-KUTNO S.A., która specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji zabudów specjalnych samochodów użytkowych.

– Wszyscy Państwo jesteście zwycięzcami. Sprawiacie, że jak co roku, tutaj na te scenę wchodzę, to tak prawdę mówiąc, cieszę się jak dziecko, nie z tego powodu, że na scenę wchodzę oczywiście, ale z tego powodu, że mam tak fantastyczną drużynę firm w województwie łódzkim, tak znakomitych przedstawicieli firm, tak znakomitych przedsiębiorców, którzy potrafią fantastycznie tworzyć jakość naszego województwa – mówił marszałek Grzegorz Schreiber.

Zwieńczeniem Gali był koncert Krzysztofa Cugowskiego.