GALA FINAŁOWA 2022

Znamy Laureatów Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego 2022!

Już po raz piętnasty przedsiębiorcy z województwa łódzkiego zostali nagrodzeni przez Marszałka Województwa Łódzkiego za wybitne zasługi na rzecz wsparcia przedsiębiorczości w regionie. Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się podczas uroczystej Gali w dniu 15 grudnia 2022 roku w trakcie Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2022.

Galę poprowadzili Agata Konarska i Tomasz Kammel. Rozpoczął ją pokaz mody Lidii Kality, którego gwiazdami były Amazonki. Pacjentki, które zakończyły proces leczenia, bądź są w jego trakcie, wystąpiły na wybiegu w roli modelek, manifestując tym samym wolę życia i jego celebracji.

Zanim uczestnicy Gali poznali laureatów, wysłuchali ciepłych słów, jakie skierował do mieszkańców regionu oraz uczestników Europejskiego Forum Gospodarczego premier Pan Mateusz Morawiecki. Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwona Koperska odczytała list od marszałek Sejmu Pani Elżbiety Witek.

Dodatkowo Zarząd  Województwa Łódzkiego  przyznał dwie nagrody sportowe i tytuł „Sportowego Ambasadora Województwa Łódzkiego”, dla zawodników którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym, Pani Karoliny Bosiek i Pana Adama Kszczota. Zostali oni nagrodzeni za promowanie województwa łódzkiego, ich sukcesy przyczyniły się do promowania naszego regionu na arenie międzynarodowej.

Nagroda została przyznana w pięciu kategoriach głównych: Łódzkie zaprogramowane na przyszłość; Debiut roku; Sukcesja z sukcesem; Międzynarodowy Sukces; Świadomi w biznesie – Nagroda Publiczności.

W tegorocznej edycji Nagrody Gospodarczej laureatami zostali:

  • w kategorii Łódzkie zaprogramowane na przyszłość – APS-Ekoinnowacje
  • w kategorii Debiut roku – ConnectedVR Sp. z o. o.
  • w kategorii Sukcesja z sukcesem – AMZ-Kutno S.A.
  • w kategorii Międzynarodowy sukces – Irena Struniec Enterprice
  • w kategorii Świadomi w biznesie – Nagroda publiczności – Widzew Łódź

Nagrodę BIZNES NA PLUS – Nagroda Zarządu WŁ otrzymały ex aequo Grupa Tubądzin i Ceramika Paradyż

Nagrodę Specjalną otrzymała firma Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A.

O Nagrodzie Gospodarczej

Zdjęcie zbiorowe osób z gali finałowej

Cyklicznie, już od 2010 r. Marszałek Województwa Łódzkiego, w corocznym konkursie, nagradza najlepszych przedsiębiorców. Głównym celem konkursu jest promocja województwa. Uhonorowane zostają najlepsze firmy, które wyróżniają się innowacyjnością, wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań oraz aktywizowaniem regionalnej gospodarki, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju przedsiębiorczości w naszym województwie. Nagroda Gospodarcza na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych gospodarczych wydarzeń naszego regionu. Ponadto wręczenie wyróżnień było doskonałą okazją do gospodarczego podsumowania roku.